شنبه, 12 اسفند 1402
  • ساعت : ۰۹:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 45
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات :
احتمال حمله ملخ‌های صحرایی به كشور در هفته‌های آتی
مدیرکل مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر هشدار‌های فائو، احتمال حمله ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی کشور از 10 اسفند وجود دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی سازمان حفظ نباتات کشور، سعید معین مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی حفظ نباتات گفت: بنابر هشدارهای فائو احتمال حمله ملخ های صحرایی از 10 اسفند تا 10 فروردین در مناطق جنوب غرب و جنوب کشور محدوده بخش های خوزستان، جنوب فارس و بوشهر بدلیل بارش های بالاتر از نرمال وجود دارد.
به گفته او، طبق پیش بینی های فائو و کمیته غرب آسیا احتمال حمله حدود 50 درصدی ملخ های صحرایی به کشور وجود دارد.
معین ادامه داد: برای بازه زمانی ماه مارس بارندگی ها در مناطق مرکزی و شبه جزیره عربستان ادامه دارد، از این رو ملخ های محدوده دریای سرخ برای ادامه بقا ناگریز به حرکت به مناطق مرکزی و شمال عربستان هستند که در نهایت بخشی از آنها وارد کشور می شوند.
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی حفظ نباتات با بیان اینکه جمعیت حمله ملخ به استان های جنوبی همانند سال های 97 و 98 نخواهد بود، گفت: با وجود بارش های بیش از نرمال، سبزینگی در بیابان ها بیشتر می شود که براین اساس ملخ ها در 2 طرف حاشیه دریای سرخ ناچارا به مناطق مرکزی و شمال عربستان منتقل می شوند که از آنجا احتمال ورود به سمت ایران را دارند‌.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0