دوشنبه, 25 تير 1403
  • ساعت : ۱۰:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ 
  • تعداد بازدید : 232
next    /  2 prev
مدیر حفظ نباتات سیستان و بلوچستان:
مبادله ۲ میلیون تن محصولات كشاورزی در مرزهای رسمی سیستان وبلوچستان
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۲۵۸ تن محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تا کنون با نظارت هفت مرکز قرنطینه گیاهی مستقر در مرزهای رسمی استان صادر، وارد و ترانزیت شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی سازمان حفظ نباتات کشور غلامحسین تیموری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از مجموع مبادلات محصولات بخش کشاورزی امسال یک میلیون و ۶۳۲ هزار و ۴۶۵ تن نهاده های دامی و کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، ذرت و جو به واردات و ۲۹۸ هزار و ۶۴۵ تن صادرات محصولات کشاورزی عمدتا خرما، گوجه فرنگی، دانه گشنیز ،سیب درختی، کیوی، انگور و خشکبار است.

وی کل ترانزیت محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون که از مرزهای رسمی چابهار، میرجاوه و میلک هیرمند انجام شده را ۱۸۱ هزار و ۱۴۸ تن اعلام کرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سیمای کشاورزی این استان بسیار توانمند و دارای ظرفیت‌های زیادی است بطوریکه باغبانی، زراعت و شیلات مهمترین ظرفیت‌ها برای توسعه صادرات بخش کشاورزی این استان بشمار می‌رود.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل دسترسی به بازارهای افغانستان و پاکستان و حوزه خلیج فارس فرصت بی‌نظیری را برای صادرات محصولات کشاورزی و در نتیجه ارزآوری و فرصت‌های شغلی جدید برای استان و کشور داراست.
تیموری ادامه داد: همچنین سیستان و بلوچستان در زمینه تولید محصولات باغی بویژه گرمسیری و استوایی بی‌نظیر است بطوریکه تنها نقطه در کشور است که می‌تواند با تولید محصولاتی نظیر موز و تامین نیاز داخلی به حذف خروج ارز و واردات محصولات کشاورزی که به کشور تحمیل می‌شود کمک کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0