اخبار
« ملاقات سفير کنفدراسيون سوئيس با رئيس سازمان حفظ نباتات »

صبح امروز آقای مارکوس لايتنر سفير کنفدراسيون سوئيس با آقای دکتر محمد رضا درگاهی رئيس سازمان حفظ نباتات کشور ديدار و گفتگو کرد.

  ادامه اخبار ...

« برگزاری مراسم عزاداری حسينی در سازمان حفظ نباتات »

در آستانه فرا رسيدن ايام تاسوعا وعاشورای حسينی ، مطابق سنوات گذشته و با همت شورای فرهنگی سازمان دسته عزاداری چهارده معصوم (ع) متشکل از همکاران سازمان های حفظ نباتات و تحقيقات و مؤسسه گياه پزشکی قبل از ظهر امروز با حرکت در خيابانهای اطراف مجموعه باغ کشاورزی به عزاداری و سينه زنی پرداختند.

  ادامه اخبار ...

« برگزاری نشست دو جانبه مقامات مسئول حفظ نباتات ايران و ترکيه »

دکتر محمد رضا درگاهی رئيس سازمان حفظ نباتات کشور که هفته گذشته در رأس هياتی به ترکيه سفر کرده بود ، با معاون وزير کشاورزی و مديران حفظ نباتات اين کشور در آنکارا ديدار و گفتگو کرد .

  ادامه اخبار ...

« برگزاری مراسم جشن غدير در سازمان حفظ نباتات »

به مناسبت فرا رسيدن عيد بزرگ غدير همچون سنوات گذشته ، مراسم باشکوهی در سازمان برگزار گرديد .

  ادامه اخبار ...

هشدار معاون کنترل آفات سازمان در خصوص توزيع پروتيين هيدروليزات غير مجاز

دکتر عليمراد سرافرازی معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات طی نامه ای به مديران حفظ نباتات سراسر کشور اعلام کرد:
پيرو گزارش های دريافتی در خصوص توزيع پروتيين هيدروليزات در بسته بندی 20 کيلوگرمی با شماره بچ 2208 توسط شرکت شيميايی سليس ، به آگاهی می رساند فرآورده مذکور در فهرست پروتيين هيدورليزات های دارای تاييديه از اين سازمان نيست ، لذا توزيع و فروش آن برای کنترل مگس های ميوه غير قانونی است . بديهی است عرضه فرآورده فوق ، خارج از ضوابط قانونی انجام شده و هر گونه خسارت ناشی از کاربرد آن ، متوجه توليد کننده ، توزيع کنندگان ، فروشندگان ، توصيه کنندگان و بهره برداران است .

  ادامه اخبار ...

هشدار معاون کنترل آفات سازمان در خصوص ترکيب قاچاق virostop

دکتر عليمراد سرافرازی معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات طی نامه ای به مديران حفظ نباتات سراسر کشور اعلام کرد:
بر اساس گزارشات واصله مبنی توزيع ترکيب قاچاق به نام Virostop تحت عنوان کنترل کننده بيماری های ويروسی ، در بسته بندی 100 گرمی ، به سفارش شرکت آويژه سبز بهاران ، ساخت کشور ترکيه در سطح مناطق ، به آگاهی می رساند بر اساس بررسی های بعمل آمده در مورد سوابق صدور مجوزهای تدارک آفت کش ها ، شرکت ياد شده فاقد پروانه فعاليت برای واردات و يا فرمولاسيون سموم دفع آفات نباتی از اين سازمان بوده ، عوامل دخيل در امر تدارک و توزيع ترکيب ذکر شده ، فارغ از ضوابط فنی و قانونی حاکم بر موضوع و بدون اخذ مجوز از اين سازمان مبادرت به تأمين / توليد و توزيع آن نموده اند لذا ، مقتضی است دستور فرمائيد ضمن اطلاع رسانی همگانی جهت خودداری از تهيه ، توزيع و مصرف ترکيب فوق ، مراتب توسط شبکه ی ذيربط نظارتی در استان مورد بررسی و پيگيری قرار گرفته ، با خاطيان برابر مقرارات و موازين قانونی (معرفی به مراجع ذيربط ) برخورد لازم صورت گيرد.


  ادامه اخبار ...

فائو «۲۰۲۰» را سال قرنطینه گیاهی معرفی کرد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: فائو سال ۲۰۲۰ را سال قرنطینه گیاهی معرفی و ایران را موظف کرده است در سال ۲۰۲۰ برنامه هایی جهت آموزش و شناساندن مباحث قرنطینه گیاهی برای آحاد مردم کشور داشته باشد.

  ادامه اخبار ...

هشدار معاون کنترل آفات سازمان در خصوص عرضه علف کش تقلبی کلين ويد

دکتر عليمراد سرافرازی معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات طی نامه ای به مديران حفظ نباتات سراسر کشور اعلام کرد:
بر اساس گزارشات واصله مبنی توزيع ترکيب تقلبی علف کش کلين ويدSC % 40 در بسته بندی 250 ميلی ليتری بدون درج نام شرکت وارد کننده در سطح مناطق ، به آگاهی می رساند بر اساس بررسی های بعمل آمده درمورد سوابق صدور مجوزهای تدارک آفت کش ها ، تدارک و توزيع ترکيب ذکر شده ، فارغ از ضوابط فنی و قانونی حاکم بر موضوع و بدون اخذ مجوز از اين سازمان صورت گرفته است . لذا مقتضی است دستور فرمائيد ضمن اطلاع رسانی همگانی جهت خودداری از تهيه ، توزيع و مصرف ترکيب فوق ، مراتب توسط شبکه ی ذيربط نظارتی در استان مورد بررسی و پيگيری قرار گرفته ، با خاطيان برابر مقررات و موازين قانونی (معرفی به مراجع ذيربط ) برخورد لازم صورت گيرد. لازم به ذکر است که تدارک کننده مجاز ترکيب فوق الذکر شرکت پيرا کشت شيمی (از شرکت پريجات هندوستان ) بوده است ، لذا بدينوسيله وجوه افتراق نمونه اصلی و تقلبی به شرح زير اعلام می شود:
1- نمونه تقلبی در بسته بندی 250 ميلی ليتری می باشد، در حاليکه نمونه اصلی در ظروف 100 ميلی ليتری عرضه شده است .


  ادامه اخبار ...

هشدار معاون کنترل آفات سازمان در خصوص تذکر برخی نکات لازم در رابطه با آفت کش کشاورزی قاچاق

دکتر عليمراد سرافرازی معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات طی نامه ای به مديران حفظ نباتات سراسر کشور اظهارکرد:
با عنايت به شيوع پديده قاچاق و توزيع آفت کش های کشاورزی و تبعات سوء اين نوع فعاليت بر سلامت محصولات کشاورزی توليدی در سطح کشور و نيز موجودات و محيط زيست ، بدينوسيله برخی نکات لازم در خصوص آفت کش کشاورزی قاچاق برای اسحضار و بهره برداری به شرح ذيل ارائه می شود:
1- هر نوع آفت کش کشاورزی که بدون رعايت تشريفات قانونی (از قبيل مجوزهای قانونی سازمان حفظ نباتات ، مقررات واردات و صادرات و ...) به کشور وارد شده و يا از آن خارج شود آفت کش قاچاق محسوب می شود .


  ادامه اخبار ...

مبارزه با مگس زیتون بر عهده باغدار است/ برخی از باغداران در اجرای عملیات مبارزه مشارکت نمی‌کنند

رئیس گروه مبارزه با آفات همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: مگس زیتون یک آفت عمومی محسوب می شود و بر اساس قانون وظیفه مبارزه با آن بر عهده باغدار است، اما سازمان حفظ نباتات ضمن تدارک کلیه نهاده های مورد نیاز مبارزه با آفت و نیز دراختیار گذاشتن تجهیزات سمپاشی زمینه را برای مشارکت فعال باغداران در مبارزه با مگس فراهم کرده است، اما برخی از باغداران توقع دارند کلیه عملیات مبارزه توسط دولت و بدون صرف هیچ هزینه‌ای از سوی آن‌ها انجام شود.

  ادامه اخبار ...

صفحه 2 از 51اولين   قبلي   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   


 چاپ   

 

 

 پیوندها

 

 

 

 

 

 

 

 


  
 پیوند ها

 

 

 

 

                    

 


  
 نظرسنجی
نظر شما درباره طراحی جدید سایت چیست؟
ارسال نظر 

  
بازدید امروز سایت : 1148
بازدید دیروز سایت : 7217
بازدید این ماه سایت : 57766
بازدید این ماه این صفحه : 33838
بازدید کل سایت : 3028145
بازدید کل این صفحه : 1588820