متن خبر
برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد مواد بیولوژیک در گلخانه

همایش کاربرد مواد بیولوژیک در گلخانه در روز شنبه مورخ 16 بهمن در استان یزد برگزار شد

به گزارش مدیریت حفظ نباتات استان یزد همایش کاربرد مواد بیولوژیک در گلخانه در روز شنبه مورخ 16 بهمن ماه با حضور مدعوین شامل فرماندار و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ،معاونت بهبود تولیدات گیاهی، معاونت برنامه ریزی،مدیر ترویج ،مدیر باغبانی،رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منبع طبیعی ،کارشناسان مسئول حفظ نباتات ،کارشناسان مسئول بلوکهای مراکز خدمات کشاورزی ،کارشناسان شبکه مراقبت و پیش آگاهی کلینیک های گیاهپزشکی و جمعی از گلخانه داران پیشرو در سالن اجتماعات خاتم الانبیا ء شهرستان اشکذر برگزار گردید . لازمم به توضیح است شهرستان اشکذر با سطحی معادل 33184 هکتار دومین قطب تولید محصولات گلخانه ای در استان یزد به حساب می آید.
در این همایش شاه حسینی فرماندار اشکذر بر تولید محصولات گلخانه ای سالم و نیز مصرف حد اقلی سموم به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان و استمرار تولید این محصولات تاکید نمود. در ادامه مدیر حفظ نباتات استان با بیان اینکه خوشبختانه طرح بیولوژیک در استان با همت کارشناسان نتایج رضایتبخشیداشته که لزوم موفقیت در این طرح همراهی و همکاری گلخانه داران و سایر مسئولین در این زمینه در راستای پیشبرد سطح وسیعتر می باشد.
در پایان حاضرین با کاربرد عوامل بیولوژیک در گلخانه آشنا شده و به سوالات حاضرین در این خصوص توسط مدرس کارگاه پاسخ داده شد. همچنین همزمان با برگزاری همایش کاربرد مواد بیولوژیک در گلخانه، طرح مدیریت کنترل تلفیقی آفات محصول گوجه فرنگی گلخانه ای با تاکید بر مبارزه بیولوژیک در استان یزد کلید خورد 

 

 

.


نوشته شده توسط : adminnews
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 بهمن 1395
تعداد بازدید : 336

بازگشت