متن خبر
رفع موانع صادرات سيب ايران به كشور عراق

باحضور معاون حفظ نباتات عراق در ايران و انجام بازديد هاي منطقه اي و برگزاري جلسات كارشناسي، صادرات سيب ايران به عراق از مجاري قانوني امكان پذير شد.

در ادامه رايزني هاي سازمان حفظ نباتات ايران با كشور عراق در خصوص تقویت انجام مبادلات تجاري و ايجاد زمينه همكاري بيشتر در بحث كنترل و مبارزه با آفات و بيماري ها دكتر عبدالرزاق حسن، معاون حفظ نباتات عراق در راس هياتي به ايران سفر كرده است.
اين هيات اعزامي که از روز شنبه وارد ايران شده در اين مدت از باغات سيب مراغه و دماوند بازديد بعمل آورده و در ادامه نيز براي بازديد از باغات آستان قدس عازم سفر به استان خراسان رضوي هستند.
از آنجا كه طبق قانون كشور عراق واردات سيب ايران به آن كشور ممنوع بوده ،با بازديدهاي انجام شده و جلسه اي كه امروز در محل سازمان حفظ نباتات و با حضور دكتر باغستاني انجام شد، طرف عراقي با اذعان اينكه كيفيت توليد سيب در ايران با تكنيك هاي روز دنيا و اروپا مطابقت دارد ،سیب تولیدی کشورمان را عاری از هرگونه آفت و بیماری دانست و نسبت به خريد سيب ایران اظهار تمايل نمود و مقرر شد پس از بازگشت نسبت به رفع موانع قانوني از سوي كشور عراق در اين زمينه اقدام و سيب با كيفيت ايراني را خريداري و مصرف نمايند

 

.


نوشته شده توسط : adminnews
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 آذر 1396
تعداد بازدید : 5864

بازگشت