متن خبر
رییس سازمان حفظ نباتات با نشریات تخصصی بخش کشاورزی ملاقات کرد

رییس سازمان حفظ نباتات کشور در نشستی صمیمانه با جمعی از مدیران مسوول نشریات تخصصی کشاورزی ، ملاقات کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، این نشست با حضور رییس و معاونان و مدیر روابط عمومی سازمان و نیز رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت و معاون امور ارتباط با رسانه‌ها با جمعی از مدیران مسوول نشریات تخصصی بخش کشاورزی در سالن جلسات میلاد سازمان حفظ نباتات تشکیل شد.
دکتر شاهرخ رمضان نژاد رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی ضمن تشکر از حضور مدیران مسوول نشریات تخصصی بخش کشاورزی به اهمیت ویژه این سازمان در تولید محصول سالم و نقش حاکمیتی و تاثیر گذار آن در امنیت غذایی اشاره کرد و گفت با حضور دکتر درگاهی در راس مدیریت سازمان حفظ نباتات و با توجه به تخصص و روحیه جهادی ایشان از هم اکنون و ظرف این مدت نسبتا کوتاه پس انتصاب ایشان شاهد پویایی بیش از پیش در سازمان هستیم که مطمئنا این روند با شتاب بیشتری ادامه خواهد داشت.
رمضان‌نژاد گفت: نشریات تخصصی بخش کشاورزی همواره در انعکاس مطالب و مسایلی که نیاز به همگرایی و هم‌افزایی داشته، همکاری مستمری داشته‌ و دارند.
وی افزود: نشریات تخصصی علاوه بر انعکاس اخبار، نقشی همچون سازمانی ترویجی دارند که می‌توانند رویکردها و سیاست‌های سازمان را به جلو ببرند.
در ادامه این نشست دکتر محمدرضا درگاهی ریاست سازمان نیز طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران مسوول نشریات تخصصی گفت: سازمان حفظ نباتات یک سازمان حاکمیتی است که هم از بعد کیفیت و هم کمیت، دارای وظایف حائز اهمیتی است.
وی ضمن تاکید بر حفظ استقلال سازمان به عنوان یک سازمان حاکمیتی، گفت: این سازمان می بایست بعنوان بازوی اجرایی برای معاونت های زارعت , باغبانی و سازمان جنگلها و مراتع در جهت تولید محصول سالم و حفظ محیط زیست قدم بردارد.
درگاهی افزود: سازمان حفظ نباتات برای تدارک و توزیع صحیح و به موقع آفت‌کشها در کشور با انجمن های تولید کنندگان و واردکنندگان سم و کود در ارتباط است و جلسات متعددی را در این راستا با این عزیزان برگزار نموده و هم اکنون هیچ مشکل و کمبودی در زمینه تهیه و تدارک سموم وجود ندارد ضمن اینکه سیاست سازمان در این زمینه حرکت در جهت معرفی و جایگزینی سموم کم خطر بجای سموم پرخطر و متوسط خطردر سبد سم کشور است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت قرنطینه گفت: موضوع قرنطینه باید در کشور مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد و نسبت به بهینه سازی و تجهیز پست های قرنطینه می بایست اقدامات جدی صورت پذیرد تا در زمینه واردات و صادرات و ترانزیت محصولات کشاورزی در کشور دغدغه ای وجود نداشته باشد. .
درگاهی تصریح کرد: این توجه و اهمیت خاص به موضوع قرنطینه برای کنترل بیشتر و دقیقتر بر آفات و بیماری‌های نباتات است.
در ادامه این نشست هریک از مدیران مسئول نشریات تخصصی نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در راستای وظایف سازمان حفظ نباتات پرداختند که مورد استقبال ریاست و مدیران سازمان قرارگرفت و مقرر شد با تناوب در برگزاری این جلسات از ظرفیت نشریات تخصصی در حوزه حفظ نباتات استفاده بیشتری صورت گیرد

 

 

.


نوشته شده توسط : adminnews
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 آبان 1397
تعداد بازدید : 491

بازگشت