متن خبر
میزان سن زدگی گندم در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بود/کمبودی در تامین سموم نداریم

به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان
مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان میزان سن زدگی گندم را ۳ دهم میزان خرید تضمینی محصول اعلام کرد و گفت: کاهش رقم خسارت سن زدگی در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بود
.

سعید معین مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات در گفت و گو‌ با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت سن زدگی گندم اظهار کرد: امسال میزان سن زدگی ۳ دهم رقم خرید گندم بود،این در حالی است که سال گذشته این میزان یک درصد خرید بوده است.
به گفته وی کاهش رقم خسارت سن زدگی در تاریخ ۵۰ ساله اخیر مبارزه با سن بی سابقه بوده که این امر بدان معناست که امسال بهترین سال از نظر کنترل سن غلات داشتیم.
معین با اشاره به دلایل کاهش سن زدگی افزود: حضور تمامی مسئولان استانی،مدیریت و هدایت عملیات و سایر تمهیدات موجب شد که به این موفقیت دست یابیم.
مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات در پایان در پاسخ به این سوال که آیا برای مبارزه سن مادر در سال زراعی جدید کمبودی وجود ندارد،تصریح کرد: با توجه به تدارک سموم و واردات آن هیچ گونه کمبودی نداریم چرا که با تخصیص ارز به موقع،شرکت های واردکننده اقدام به واردات سموم کردند و هم اکنون سم سال آینده در انبارها موجود است
.


نوشته شده توسط : adminnews
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 آبان 1397
تعداد بازدید : 324

بازگشت