متن خبر
هیات عراقی با ریاست سازمان حفظ نباتات دیدار و گفتگو کرد

در راستای گسترش روابط دو جانبه فی مابین جمهوری اسلامی ایران و عراق روز گذشته هیاتی عراقی متشکل از مدیر کل تحقیقات و آموزش کشاورزی ،مدیر کل دامپزشکی و مدیر بخش قرنطینه گیاهی این کشور با دکتر محمد رضا درگاهی ،رئیس سازمان حفظ نباتات دیدار و گفتگو کرد.

 این دیدار در راستای گسترش روابط دو جانبه و حل پاره ای از مشکلات در راستای تفاهم نامه فنی سال گذشته انجام شد. دو طرف بر ضرورت پایبندی و اجرای مفاد تفاهم نامه تاکید نمودند.
از آنجا که یکی از بندهای تفاهم نامه فوق الذکر انجام صادرات سیب از ایران به کشور عراق می باشد لکن هنوز به مرحله اجرا در نیامده،طرف عراقی اظهار داشت فرایند اداری این موضوع از طریق هیئت دولت عراق در حال انجام است و بزودی امکان صدور سیب مرغوب ایرانی به کشور عراق فراهم خواهد شد. همچنین بحث مدیریت مشترک آفت سر خرطومی حنایی خرما که از آفات مهم مشترک ایران و عراق است مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد از آنجا که کارشناسان عراقی در این خصوص از مناطق آلوده به این آفت در ایران بازدید نموده اند و در کارگاه آموزشی نیز شرکت داشته اند ،شرایطی فراهم گردید که هر چه سریعتر کارشناسان ایرانی نیز ضمن بازدید از مناطق آلوده به این آفت در کشور عراق (علی الخصوص منطقه بصره) بازدید بعمل آورده و راه کارهای لازم در جهت کنترل و مدیریت این آفت از سوی دو کشور تهیه و به مرحله اجرا گذاشته شود

 

 

 

 

.


نوشته شده توسط : adminnews
تاریخ انتشار : يکشنبه 17 تير 1397
تعداد بازدید : 749

بازگشت